Knaus Sky TI 650 MF
54.980 €
incl.
Internal ID: 21238
pre-owned vehicle
Available from:
Pre-order
| Vehicle length | 698 cm |
| Vehicle width | 232 cm |
| Vehicle height | 279 cm |
| Kilowatt | 103 kW |
| Power in hp | 140 HP |
| Sleeping places | 2 |
| Beds |
Double bed Longitudinal double bed |
| Total weight | 3.650 kg |
enquire now
Show financing example
Description
Features:
- 140 hp - Manual transmission - 3,650 kg
- Auxiliary battery in the camper body
- Alloy wheels
- Tow hitch
- 200W solar panel
- 4.5m awning
- Satellite system with TV
- Navigation system including reversing camera
- Cab air conditioning
Technical data
| Vehicle type | Motor caravan |
| Manufacturer | Knaus |
| Series | Sky TI |
| Model | 650 MF |
| Chassis | Fiat |
| First registration | 07/2020 |
| Mileage | 72.600 km |
| Body type | Partly-Integrated |
| Fuel | Diesel |
| Gearbox | Manual |
| Number of axles | 2 |
| Drive | Frontantrieb |
| Pollutant standard | Euro 6 |
| Environmental badge | green |
Floor plan
Floor plan description
| Sleeping places | 2 |
| Number of seats with belts | 4 |
| Seating group | Central seating area |
| Infrastructure | Kitchen, WC |