Forster V 599 HB
42.480 €
incl.
Internal ID: 24699
pre-owned vehicle
Available from:
Pre-order
| Vehicle length | 599 cm |
| Vehicle width | 205 cm |
| Vehicle height | 265 cm |
| Kilowatt | 103 kW |
| Power in hp | 140 HP |
| Sleeping places | 2 |
| Beds |
Rear double bed Transverse double bed |
| Total weight | 3.300 kg |
enquire now
Show financing example
Description
Features:
- Fiat Ducato - 140 hp - 3,300 kg
- 4m awning
- Reversing camera
- Radio/Navigation system
- Cab air conditioning
- Driver's airbag
- 8 tires
Technical data
| Vehicle type | Motor caravan |
| Manufacturer | Forster |
| Series | V |
| Model | 599 HB |
| Chassis | Fiat |
| First registration | 04/2021 |
| Mileage | 46.100 km |
| Body type | Van |
| Fuel | Diesel |
| Gearbox | Automatic |
| Number of axles | 2 |
| Drive | Frontantrieb |
| Color | weiß |
| Pollutant standard | Euro 6 |
| Environmental badge | green |
Floor plan
Floor plan description
| Sleeping places | 2 |
| Number of seats with belts | 4 |
| Seating group | Central seating area |
| Infrastructure | Kitchen, WC |