Bürstner B66 600 C
Sold
new vehicle
Available from:
Immediately
| Vehicle length | 599 cm |
| Vehicle width | 205 cm |
| Vehicle height | 265 cm |
| Kilowatt | 103 kW |
| Power in hp | 140 HP |
| Sleeping places | 4 |
| Beds |
Transverse double bed Pop-up roof (double bed) |
| Total weight | 3.500 kg |
Show financing example
Description
Standard Equipment:- 140 hp automatic transmission
- 16-inch bi-color alloy wheels
- Electrically extendable entry step
- Pleated fly screen for sliding door
- 2-burner hob with integrated sink and separate glass cover
- 84 L compressor refrigerator (including 6 L freezer compartment)
- Multimedia station including reversing camera
- Anthracite awning - 3.75 m
Optional Equipment:
- Leather upholstery - Stone
- Special paint finish Lanzarote Gray
- Pop-up roof painted in vehicle color (only in conjunction with special paint finish)
- Freight costs / transfer from the manufacturer to the company
SN#138 RED *09527
Technical data
| Vehicle type | Motor caravan |
| Manufacturer | Bürstner |
| Series | B66 |
| Model | 600 C |
| Chassis | FIAT Ducato |
| Available From | Immediately |
| Body type | Van |
| Fuel | Diesel |
| Gearbox | Automatic |
| Pollutant standard | Euro 6 |
| Environmental badge | green |
Floor plan
Floor plan description
| Sleeping places | 4 |
| Number of seats with belts | 4 |
| Seating group | Central seating area |
| Infrastructure | Kitchen, WC |