Rapido 80dF 8086dF
89.900 €
incl.
pre-owned vehicle
Available from:
Pre-order
| Vehicle length | 636 cm |
| Vehicle width | 205 cm |
| Vehicle height | 259 cm |
| Kilowatt | 118 kW |
| Power in hp | 160 HP |
| Sleeping places | 2 |
| Beds | Queen bed |
| Total weight | 4.400 kg |
enquire now
Show financing example
Description
Ausstattung:
- Fahrradträger
- Lichtband - Markise
- Kunstleder
- Leichtmetall-Felgen
- Klimaanalge Fahrerhaus
- Hubstützenanlage
- Solaranlage
- Markise manuell 5,5m
- Radio
- RÜckfahrkamera
- TV vorne + hinten
- SAT-Anlage elektrisch
- Gel-Batterie
Technical data
| Vehicle type | Motor caravan |
| Manufacturer | Rapido |
| Series | 80dF |
| Model | 8086dF |
| Chassis | FIAT Ducato |
| First registration | 10/2020 |
| Mileage | 54.100 km |
| Body type | Integrated |
| Fuel | Diesel |
| Gearbox | Automatic |
| Pollutant standard | Euro 6 |
| Environmental badge | green |
Floor plan
Floor plan description
| Sleeping places | 2 |
| Number of seats with belts | 4 |
| Seating group | Central seating area |
| Infrastructure | Kitchen, WC |