Hymer Tramp CL 678 Golden Limited
58.990 €
incl.
Internal ID: 9706
pre-owned vehicle
Available from:
Immediately
| Vehicle length | 749 cm |
| Vehicle width | 235 cm |
| Vehicle height | 305 cm |
| Kilowatt | 110 kW |
| Power in hp | 150 HP |
| Sleeping places | 2 |
| Beds | Single bed |
| Total weight | 3.500 kg |
enquire now
Show financing example
Description
Features:
- Fiat 2.3 Mjet 148 hp - 4,500 kg
- Golden White
- Golden White bumpers
- Leather steering wheel and gear knob
- Multifunction steering wheel
- Comfort L seating area in the front, large
- Smart Multi wiring
- Pre-wiring package
- Waeco reversing camera, solar panels, FM/DAB/GPS antenna
- Exterior storage compartment door 1150 x 1217 mm
- Wooden slatted shower tray
Hymer T-CL Edition package:
- Manual panoramic roof window
- Crank-operated roof vent
- Roll-up fly screen door
- Special decals
- Cruise control
- Engine-operated air conditioning
- Tec Tower
- Folding blackout blind system
Additional equipment:
- Mobile satellite system
- 2 x 19" TFT TVs with integrated receiver
- External satellite socket
- 100W solar system
- Second leisure battery
- Radio with multimedia system and reversing camera
- Thule awning with LED lighting
- Duo Comfort CS
- External gas outlet
SN#134 yellow
Technical data
| Vehicle type | Motor caravan |
| Manufacturer | Hymer |
| Series | Tramp CL |
| Model | 678 Golden Limited |
| Chassis | Fiat |
| First registration | 08/2017 |
| Available From | Immediately |
| Mileage | 57.500 km |
| Body type | Partly-Integrated |
| Fuel | Diesel |
| Gearbox | Manual |
| Pollutant standard | Euro 6 |
Floor plan
Floor plan description
| Sleeping places | 2 |
| Number of seats with belts | 4 |
| Seating group | Central seating area |
| Infrastructure | Kitchen, WC |